VIVASAN Citrinų eterinis aliejus 10ml E115

VIVASAN Citrinų eterinis aliejus 10ml E115
VIVASAN Citrinų eterinis aliejus 10ml E115 VIVASAN Citrinų eterinis aliejus 10ml E115
Įmonė: Vivasan
Prekės kodas: VIVASAN Citrinų eterinis aliejus 10ml E115
Ar turime: Sandėlyje
Kaina: 10.14,- €
Be mokesčių: 8.38,- €
Kiekis:     - AR -   Į atmintinę
Pridėti palyginimui

VIVASAN Citrinų eterinis aliejus 10ml E115
CITRINŲ eterinis aliejus
(Citrus Limon L.)

Gilios senovės ir Viduramžių epochos medicina labai vertino ir plačiai naudojo tikrųjų citrinmedžių vaisius. Egiptiečiai tikrosiomis citrinomis gydėsi nuo apsinuodijimo maistu ir nuo šiltinės. Į Europą citrinų vaisiai buvo atvežti tik viduramžiais. Europiečiai citrinas naudojo maro, maliarijos ir karštligės profilaktikai ir kaip priešnuodį įgėlus gyvatei. Žolininkai citrinų sultis rekomenduodavo nuo kraujo spaudimo, toksinams iš kepenų valyti ir sąnarių skausmams palengvinti. Avicena apie citrinas rašė kaip apie geriausią širdies vaistą, rekomendavo vartoti nėščiosioms ir sergant kepenų ligomis (gelta). Anglų jūreiviai, siekdami išvengti skorbuto, reisų maisto atsargas papildydavo citrinomis. 17-ojo amžiaus viduryje buvo oficialiai pripažintos citrinų gydomosios savybės.
VIVASAN Citrinų eterinis aliejus – vienas iš pačių populiariausių aliejų. Šis aliejus, kaip ir visa VIVASAN produkcija, pasižymi plataus profilio veikimu. Padeda sutelkti dėmesį, o dėmesys skatina suvokimą. (Dėmesys+suvokimas=atmintis.)
Kremai ir aliejai, praturtinti Citrinų eteriniu aliejumi, palankiai veikia problemišką odą, balina pigmentines dėmes, gerina veido spalvą, šalina poodinių kraujagyslių „piešinėlius“ (kuperozę). Vonelės rankoms su šiuo aliejumi efektyviai stiprina ir balina nagus.
Naudinga valyti dantis su citrinų aliejumi praturtinta dantų pasta: mažina dantenų kraujavimą, balina dantų emalį, saugo nuo ėduonies, gaivina burnos kvapą. Viršutinės natos aliejus.
Aliejaus energija. Padeda sėkmingai adaptuotis ir gyventi naujomis sąlygomis, su naujais žmonėmis; stiprina gyvenimo siekius, sužadina kūrybiškumą darbe ir šeimoje. Padeda įveikti sunkias situacijas.
Nepatartina naudoti naviko chemoterapijos metu! Nesitepti prieš ilgesnį buvimą saulėkaitoje.

Naudojimo būdai:
• Garintuvas: 3-5 lašai ( hipertonija, nemiga, nuovargis, persišaldymo susirgimai, oro švarinimas nuo tabako dūmų ir kitų kvapų).
• Aromatinė vonia: 5-7 lašai su emulgatoriumi-tirpikliu (druska, cukrus, medus) – (persišaldymas, reumatas, celiulitas; mažina svorį, šalina šlakus iš organizmo).
• Masažas ir įtrynimas: 5-10 lašų+10 ml masažinio aliejaus (raumenų skausmai, reumatas, varikozinis venų išsiplėtimas).
• Kompresas: 7-10 lašų+150 ml vandens ( varikozinė venų liga, herpes, kraujavimas iš nosies).
• Inhaliacija: 2-3 lašai+200 ml vandens; procedūros trukmė 5-7 min. (persišaldymo ligos).
• Kosmetikos priemonių įsodrinimas: 5 lašai+5 g pagrindo (akne, pigmentinės dėmės, dantų balinimas).
• Skalavimas: 2-3 lašai į 1 stiklinę vandens (angina, stomatitas, parodontozė).

Sudėtis: Tikrųjų citrinų 100 % eterinis aliejus. CITRINŲ eterinis aliejus (Citrus Limon L.) 10ml

Gilios senovės ir Viduramžių epochos medicina labai vertino ir plačiai naudojo tikrųjų citrinmedžių vaisius. Egiptiečiai tikrosiomis citrinomis gydėsi nuo apsinuodijimo maistu ir nuo šiltinės. Į Europą citrinų vaisiai buvo atvežti tik viduramžiais. Europiečiai citrinas naudojo maro, maliarijos ir karštligės profilaktikai ir kaip priešnuodį įgėlus gyvatei. Žolininkai citrinų sultis rekomenduodavo nuo kraujo spaudimo, toksinų iš kepenų valymui ir sąnarių skausmų palengvinimui. Avicena apie citrinas rašė kaip apie geriausią širdies vaistą, rekomendavo vartoti nėščiosioms ir sergant kepenų ligomis (gelta). Anglų jūreiviai, siekdami išvengti skorbuto, reisų maisto atsargas papildydavo citrinomis. 17-ojo amžiaus viduryje buvo oficialiai pripažintos citrinų gydomosios savybės, dėl kurių citrinos plačiai naudojamos ir šiuolaikinėje medicinoje.
VIVASAN Citrinų eterinis aliejus – vienas iš pačių populiariausių ir perkamiausių aliejų. Šis aliejus, kaip ir visa VIVASAN produkcija, pasižymi plataus profilio veikimu ir, svarbiausia, kad jis yra ypač veiksminga priemonė nuo ASD – autoforminės somatoforinės disfunkcijos (vegetacinės distonijos) pasireiškimo. Aliejus reguliuoja arterinį kraujo spaudimą, mažina cholesterolio ir protrombino kiekį kraujyje, saugo nuo aterosklerozės ir jos padarinių, todėl rekomenduojamas širdies-kraujagyslių sistemos susirgimų  profilaktikai ir gydymui. Kadangi Citrinų eterinis aliejus stiprina imunitetą, aktyvina eritrocitų ir leukocitų gamybą, todėl jis naudojamas gydantis nuo susirgimų, susijusių su nusilpusiu imunitetu  (bronchitas, gripas, persišaldymas ir kt.).
Citrinų aliejus ypač efektingai veikia tokius virusinius susirgimus, kaip hepatitas, herpesas, virusiniai kvėpavimo takų susirgimai, nes jis turi stiprių antivirusinių savybių.
Nuo seno citrinų aliejus yra rekomenduojamas skrandžio ir žarnyno susirgimų, apsinuodijimo maistu atvejais, jis švarina organizmą nuo šlakų. Citrinų aliejus padeda ištirpinti kai kurių rūšių tulžies pūslės ir inkstų geldelių akmenis.
Be to, citrinų aliejus padeda nuo galvos skausmų, pykinimo, galvos svaigimo, jei šiuos negalavimus sukelia galvos smegenų spazmai ir pervargimas. Gerina atmintį ir padeda sutelkti dėmesį.
Kosmetika. Kremai ir aliejai, praturtinti Citrinų eteriniu aliejumi, gydomai veikia problemišką odą, balina pigmentines dėmes, gerina veido spalvą, šalina poodinių kraujagyslių „piešinėlius“. Vonelės rankoms su šiuo aliejumi efektyviai stiprina ir balina nagus.
Naudinga valyti dantis su citrinų aliejumi praturtinta dantų pasta: mažina dantenų kraujavimą, balina dantų emalį, saugo nuo ėduonies, gaivina burnos kvapą. Viršutinės natos aliejus.
Aliejaus energetika. Padeda greitai, sėkmingai adaptuotis ir gyventi naujomis sąlygomis, su naujais žmonėmis; stiprina gyvenimo siekius, sužadina kūrybiškumą darbe ir šeimoje. Padeda įveikti sunkias situacijas. 

 Aromaterapija

Kvapai padeda atrasti įkvėpimą, suteikia sveikatos ir vidinės harmonijos.
Kvapų pagalba Jūs išsivaduosite nuo pykčio ir rūpesčių,
išsilaisvinsite nuo įtampos ir skausmų.

Aromaterapija – tai puikus, išmintingas ir moksliškai pagrįstas geros savijautos užtikrinimo metodas. Be abejonės, aromaterapija negali pakeisti klasikinio gydymo su jo farmacijos priemonių gausa. Viskam yra vietos. Todėl, kalbėdami apie efektyvų augalinės kilmės biologiškai aktyvių medžiagų poveikį, turime žinoti, kad jos gali būti naudojamos tik kaip simptomus lengvinanti pagalbinė priemonė, taikoma šalia gydymosi medicinos įstaigoje ir medikamentinių priemonių vartoji Bendroji eterinių aliejų charakteristika
 
Amžių bėgyje žmogus stengėsi pažinti aromato paslaptis, išgauti jį iš kvepiančiųjų augalų ir naudoti savo tikslams.
Kvapus mes užuodžiame nuo vaikystės. Juos jaučiame paprastai ir natūraliai – tam nereikia nei specialaus mokymosi, nei naujų sąvokų. Česnako skiltelė, mėtų arba liepžiedžių arbata, citrinos žievelė, burnos skalavimas šalavijų nuoviru, rožių puokštė – visa tai mes užuodžiame. Aromatai – neatskiriama mūsų gyvenimo dalis.
Nupjautos rožės greitai vysta ir praranda savo savybes, jazminų žiedlapiai vysta ir džiūsta, o mėtos po sniegu nežaliuoja... Todėl žmonės išmoko „surinkti“ augalų kvapus ir ilgai išsaugoti jų nuostabias savybes. Eterinių aliejų pavidalą įgavę kvapai yra koncentruoti, juos patogu naudoti ir, pavyzdžiui, arbatmedžių arba eukaliptų patraukliomis savybėmis gali mėgautis atšiauresnio klimato šalių gyventojai. Eteriniai aliejai – tai aromatai, materializuoti į skysčius.
Moksliškai eterinius aliejus apibūdintume sakydami, kad tai– aliejinguose augaluose besiformuojantys organiniai terpenų, spiritų ir aldehidų, ketonų ir kitų angliavandenilių junginiai, susidedantys iš daugelio komponentų.
Dabar yra gaminami beveik 200 rūšių eteriniai aliejai, kurie, sumaniai naudojami, palankiai veikia žmogaus organizmą ir nepalieka kenksmingų padarinių.
Eterinio aliejaus cheminis sąstatas – labai sudėtingas. Įvairių organinių ir neorganinių medžiagų rūšių, įeinančių į eterinių aliejų sudėtį, skaičius būna nuo 120 iki 500. Todėl iki šiol chemikams dar nepavyko pagaminti eteriniam aliejui identiškos medžiagos. Sintetiniai aliejai neturi ir, be abejo, negali turėti visų, tik eteriniams aliejams būdingų, savybių.
 
Eteriniai aliejai:
·   Tai skaidrūs, bespalviai arba švelnaus atspalvio skysčiai, turintys charakteringą kvapą ir skonį.
·   Jie nėra riebūs, pvz., garuodami kambario temperatūroje, nepalieka ant uždengto popieriaus augaliniams aliejams būdingų riebalų dėmių, gali būti pastebima tik švelnios spalvos dėmelė, jei aliejus buvo su atspalviu.
·   Lengvesni už vandenį ir praktiškai vandenyje netirpsta. Naudojant eterinius aliejus su vandeniu, būtinas emulgatorius (medžiaga, padedanti susidaryti emulsijai – pienas, grietinė, medus, jūros druska).
·   Oksiduojasi veikiami šviesos ir deguonies, todėl būtinos specialios laikymo sąlygos.
·   Turi platų aktyvaus biologinio poveikio spektrą.

    Pagrindiniai aromaterapijos principai
 
1.      Kompleksinis požiūris į žmogų – pagrindinis aromaterapijos principas.
Dabar visi žino, kad kūnas ir psichika yra tampriai susiję. Nėra tokio susirgimo, kuris vienaip ar kitaip nepaliestų dvasinės būsenos. Gydyti sergantį žmogų turi gydytojas, tačiau ir pačiam žmogui dera naudoti papildomas priemones, padedančias švelninti ligos simptomus ir stiprinti organizmą.
2.      Savo organizmo jėgų aktyvinimas.
Aromaterapija veikia ne tik susirgimo priežastį ir jo sukeltus patologinius pakitimus, ji atlieka svarbiausią savo paskirtį – stimuliuoja ir didina organizmo apsaugines funkcijas. Mintis apie tai, kad žmogaus organizmas turi didžiulį potencialą galimybių kovoti su ligomis, skelbė jau Hipokratas.
3.      Individualumas.
Reikia visada žinoti, kad aromatų biologiškai aktyvios medžiagos veikia žmogaus psichiką, uoslę, sielą, todėl svarbu kiekvieno žmogaus būklei gerinti naudoti tik jam patinkančius kvapus. Net pats stipriausias kvapas, jeigu jis bus nemalonus tam asmeniui, nepadės pasiekti gerų rezultatų.
4.      Įvairiapusis veikimas.
Augalų aromatas yra įvairių biologiškai aktyvių medžiagų kompleksas, todėl vienas ir tas pats aromatas gali būti naudojamas įvairiais atvejais, o vienas koks nors negalavimas gali būti veikiamas kelių rūšių eteriniais aliejais. Pavyzdžiui, levandų aliejus veikia ne tik kaip vienas geriausių antiseptikų, jo kvapas nuteikia raminamai, pagerėja nuotaika, dingsta nuovargis, apatija, galvos skausmas.
5.      Dozavimas.
Visada ir visur reikia neužmiršti saiko! Nors asmeniui labai patiktų aromatas, reikėtų prisiminti svarbiausią Hipokrato priesaką: „Nepakenk!“ Aromaterapijos efektyvumui esminę įtaką daro aromato dozė. Šioje srityje nėra šablonų, yra tik schemos. Aromaterapijoje būtina kiekvienam žmogui parinkti individualią aromato kompoziciją ir dozę. Praktinė patirtis liudija, kad mažesnė dozė gali daryti daug didesnį efektą, ypač jei bandoma susidoroti su padidintu emocingumu, trukdančiu dirbti ir gyventi. Visada reikia prisiminti svarbiausią principą: mažos eterinių aliejų dozės aktyvina, o didelės dozės slopina organizmo gyvybinius procesus.  
6.      Aromaterapijos kurso laiko nustatymas.
Procedūrų eigos trukmė ir jų taikymo kursas turėtų būti skirtingas. Kiekvienu atveju tai nustatoma individualiai, atsižvelgiant į aromaterapijos priemonių paveikumą ir norimą rezultatą. Inhaliacijas galima daryti kiekvieną dieną po 1-2 kartus, rekomenduojamas kursas – nuo 7 iki 10 dienų. Aromatines vonias patariama imti 2-3 kartus per savaitę, kol išnyks nepageidaujami pojūčiai, vėliau 1-2 kartus per savaitę, kad būtų įtvirtintas poveikis ir didėtų organizmo atsparumas. Rekomenduojamas masažo kursas 10-12 procedūrų kas antrą ar kas trečią dieną.
7.      Aromaterapijos ir kitų gydymo metodų suderinimas.
Aromaterapija gali būti taikoma viena arba kartu su tokiomis gydymo procedūromis, kaip psichoterapija, refleksoterapija, fizioterapija, masažas ir kt. Ji gali būti sumaniai derinama ir su medikamentiniu gydymu, nes aromaterapija ir tradiciniai gydymo metodai papildo ir stiprina vienas kito veikimą. Pavyzdžiui, vartojant paskirtus antibiotikus kartu su citrinų, levandų, arbatmedžio eteriniais aliejais, baktericidinis gydytojo paskirtų vaistų poveikis gali sustiprėti nuo 4-5 iki 10 kartų.
 
Aromaterapija bus naudinga tik tada, kai procedūra teiks malonumo pojūtį.


Aromaterapijos saugumas. Perspėjimai
 
Naudoti eterinį aliejų galima tik laikantis svarbiausių saugumo reikalavimų.
Atsargumo priemonės būtinos Jums, t.y. kiekvienam, paėmusiam į rankas buteliuką su eteriniu aliejumi!
1.      Netepkite odos ir gleivinių grynu eteriniu aliejumi, išskyrus arbatmedžio ir levandų eterinius aliejus.
2.      Nenaudokite eterinio aliejaus didesnių dozių nei rekomenduojama!
Pradėkite aliejų naudoti minimaliomis dozėmis, nes Jums gal tik tokių reikia. Kiekvieno žmogaus jautrumas eteriniams aliejams – individualus.
3.      Pasitikrinkite, ar nesate alergiškas/a kuriam nors eteriniam aliejui!
Užlašinkite vieną aliejaus lašą ant vidinės alkūnės pusės ir pasekite, ar nesukelia alerginės reakcijos – patinimo, pabrinkimo ar pan. Normali reakcija – lengvas peršėjimas ir švelnus paraudimas. Alergiją kvapui (sloga, čiaudėjimas, ašarojimas) nustatysite, jei dienos bėgyje vis pauostysite eteriniu aliejumi pakvėpintą nosinę.
4.      Pirmosios dvi aromatinių vonių procedūros neturi trukti ilgiau nei 5 min. Garintuvų pirmieji 2 seansai neturėtų būti ilgesni...

Kosmetika Kvepalai Papuošalai © 2023