VIVASAN Rozmarinų eterinis aliejus 10ml E114

VIVASAN Rozmarinų eterinis aliejus 10ml E114
VIVASAN Rozmarinų eterinis aliejus 10ml E114 VIVASAN Rozmarinų eterinis aliejus 10ml E114
Įmonė: Vivasan
Prekės kodas: VIVASAN Rozmarinų eterinis aliejus 10ml E114
Ar turime: Sandėlyje
Kaina: 9.85,- €
Be mokesčių: 8.14,- €
Kiekis:     - AR -   Į atmintinę
Pridėti palyginimui

VIVASAN Rozmarinų eterinis aliejus 10ml E114
Ispanijos ROZMARINŲ eterinis aliejus
(Rosmarinus officinales L.)

Rozmarinas– nedidelis visžalis krūmas su blyškiais melsvai violetiniais žiedais, augantis Viduržemio jūros baseino šalyse. Amžių bėgyje visada buvo naudojamas kaip vaistas. Senovės graikai ir romėnai, sekdami egiptiečiais, laikė rozmariną šventu meilės ir mirties simboliu. Norėdami pagerinti atmintį studentai ant galvos nešiodavo rozmarinų vainikus, jaunamarčių puokštėse visada būdavo rozmarinų. Kartais juos naudodavo šventovių smilkalams. Norėdami apsisaugoti nuo infekcinių ligų žmonės smilkydavo jais patalpas, nešiodavosi jų puokštelę. Hipokratas ir kiti to meto gydytojai skirdavo rozmariną nuo kepenų ligų. Renesanso laikais rozmarinai įėjo į daugelio gydomųjų priemonių sudėtį. Rozmarinų eterinis aliejus – vienas brangiausių aliejų aromaterapijoje, svarbiausias garsiojo „Vengrijos karalienės vandens“ – jaunystės eliksyro – komponentas. Pagal padavimą, šis eliksyras atgaivino 60-metės paralyžiuotos princesės jaunystę, sveikatą ir patrauklumą.
VIVASAN Rozmarinų aliejus yra aukštos kokybės. Aromatinės vonios su rozmarinų aliejumi – puiki atjauninamoji priemonė.
Rozmarinų aliejus plačiai naudojamas kosmetikos pramonėje – kremams, balzamams ir plaukų šampūnams praturtinti. Tinka riebiai odai. Stimuliuoja plaukų augimą, šalina pleiskanas. Viršutinės natos aliejus.
Aliejaus energija sužadina norą veikti ir aktyviai gyventi, padeda stiprinti nervų sistemą, didina žmogaus mentalines galimybes, praskaidrina mąstymą. Padeda išvengti emocinių audrų ir nuotaikos svyravimų, įtampos, šalina per didelį drovumą, įtarumą, nepasitikėjimą savo jėgomis.
Nepatartina naudoti sergant epilepsija, hipertonija, vaikams iki 6 metų, prieš deginantis saulėje. Nenaudoti pirmojoje nėštumo pusėje. Naudoti mažomis dozėmis!

Naudojimo būdai:
• Garintuvas: 3-6 lašai (persišaldymas, galvos skausmai, protinis pervargimas).
• Inhaliacija: 1-2 lašai su emulgatoriumi-tirpikliu (druska, cukrus, medus). Tinka mišinys su mėtų ar eukaliptų aliejumi nuo persišaldymo, astmos.
• Aromatinė vonia: 5-7 lašai gryno arba sumaišyto su kitais eteriniais aliejais su emulgatoriumi-tirpikliu (druska, cukrus, medus). Persišaldymas, nuovargis, raumenų ir sąnarių skausmai, šlakų šalinimas, prieš sunkias menstruacijas.
• Masažas: 5-7 lašai į 10 ml masažinio aliejaus (raumenų skausmai, reumatas, artritas, neuralgija, osteochondrozė, radikulitas).
• Kompresas: (ne ilgiau kaip 30 min.) 7-10 lašų į 200 ml karšto vandens (uždegimai, žaizdos, nudegimai).
• Įtrynimas: 7-8 lašai į 10 g pagrindo (sąnarių skausmai, miozitas, neuralgija, celiulitas).
• Kojų vonelė: 2 lašai+3 lašai Arbatmedžio aliejaus+2 kavos šaukšteliai Druskos kojų vonelėms (nuolat šaltos kojos, kojų tinimas, nemalonus kvapas).
• Šampūnų įsodrinimas: 3-5 lašai į 10 g šampūno (pleiskanos, plaukų stiprinimas).
• Kosmetikos priemonių įsodrinimas: 2 lašai+3 lašai Citrinų aliejaus į 10 g pagrindo (riebi ir linkusi į uždegimus oda).

Sudėtis: Ispanijos rozmarinų 100 % eterinis aliejus.


ROZMARINŲ eterinis aliejus
(Rosmarinus officinales L.) 10ml

Rozmarinas– nedidelis visžalis krūmas su blyškiais melsvai violetiniais žiedais, augantis Viduržemio jūros baseino šalyse. Amžių bėgyje visada buvo naudojamas kaip vaistas. Senovės graikai ir romėnai, sekdami egiptiečiais, laikė rozmariną šventu meilės ir mirties simboliu. Norėdami pagerinti atmintį studentai ant galvos nešiodavo rozmarinų vainikus, jaunamarčių puokštėse visada būdavo rozmarinų. Kartais juos naudodavo šventovių smilkalams. Norėdami apsisaugoti nuo infekcinių ligų žmonės smilkydavo jais patalpas, nešiodavosi jų puokštelę. Hipokratas ir kiti to meto gydytojai skirdavo rozmariną nuo kepenų ligų. Renesanso laikais rozmarinai įėjo į daugelio gydomųjų priemonių sudėtį. Rozmarinų eterinis aliejus – vienas brangiausių aliejų aromaterapijoje, svarbiausias garsiojo „Vengrijos karalienės vandens“ – jaunystės eliksyro – komponentas. Pagal padavimą, šis eliksyras atgaivino 60-metės paralyžiuotos princesės jaunystę, sveikatą ir  patrauklumą.
VIVASAN Rozmarinų aliejus yra aukštos kokybės, jis efektyviai naudojamas kaip nuskausminanti, stimuliuojanti ir antiseptinė priemonė. Aktyvina imunitetą, turi antioksidacinių savybių. Kaip stiprus antiseptikas naudojamas gydantis nuo su peršalimu siejamų susirgimų, bronchinės astmos ir kitų viršutinių kvėpavimo takų susirgimų. Skystina skreplius, skatina atsikosėjimą. Stiprina imuninę sistemą. 
Rozmarinų aliejus gerina atmintį, padeda susikaupti, efektyviai mažina protinį nuovargį. Rozmarinas – „širdies žolelė“, jis gerina koronarinę kraujotaką, stiprina širdies raumenį.
Aromatinės vonios su rozmarinų aliejumi – puiki atjauninamoji priemonė. Jos gerina odos būklę, stimuliuoja ląstelių atsinaujinimą, padeda šalinti šlakus iš organizmo, malšina raumenų skausmus. Cholecistito atveju rozmarinų aliejus  šalina nemalonius simptomus, reguliuoja tulžies išskyrimą, padeda tirpinti tulžies pūslės akmenis ir ramina skausmus. Reguliuoja žarnyno veiklą. Kaip nuskausminamoji priemonė malšina galvos ir menstruacijų skausmus, padeda  stuburo ir sąnarių susirgimų atvejais.
Rozmarinų aliejus ne tik veikia tonizuojamai, bet plačiai yra naudojamas kosmetologijoje, idealiai tinka riebiai odai. Naudojamas kosmetikos priemonėms – kremams, balzamams ir plaukų šampūnams praturtinti. Stimuliuoja plaukų augimą, šalina pleiskanas. Viršutinės natos aliejus.
Aliejaus energetika. Sužadina norą veikti ir aktyviai gyventi, padeda sustiprinti nervų sitemą, didina žmogaus mentalines galimybes, praskaidrina mąstymą. Padeda išvengti emocinių audrų ir nuotaikos svyravimų, įtampos, šalina per didelį drovumą, įtarumą, nepasitikėjimą savo jėgomis.

 Aromaterapija

Kvapai padeda atrasti įkvėpimą, suteikia sveikatos ir vidinės harmonijos.
Kvapų pagalba Jūs išsivaduosite nuo pykčio ir rūpesčių,
išsilaisvinsite nuo įtampos ir skausmų.

Aromaterapija – tai puikus, išmintingas ir moksliškai pagrįstas geros savijautos užtikrinimo metodas. Be abejonės, aromaterapija negali pakeisti klasikinio gydymo su jo farmacijos priemonių gausa. Viskam yra vietos. Todėl, kalbėdami apie efektyvų augalinės kilmės biologiškai aktyvių medžiagų poveikį, turime žinoti, kad jos gali būti naudojamos tik kaip simptomus lengvinanti pagalbinė priemonė, taikoma šalia gydymosi medicinos įstaigoje ir medikamentinių priemonių vartoji Bendroji eterinių aliejų charakteristika
 
Amžių bėgyje žmogus stengėsi pažinti aromato paslaptis, išgauti jį iš kvepiančiųjų augalų ir naudoti savo tikslams.
Kvapus mes užuodžiame nuo vaikystės. Juos jaučiame paprastai ir natūraliai – tam nereikia nei specialaus mokymosi, nei naujų sąvokų. Česnako skiltelė, mėtų arba liepžiedžių arbata, citrinos žievelė, burnos skalavimas šalavijų nuoviru, rožių puokštė – visa tai mes užuodžiame. Aromatai – neatskiriama mūsų gyvenimo dalis.
Nupjautos rožės greitai vysta ir praranda savo savybes, jazminų žiedlapiai vysta ir džiūsta, o mėtos po sniegu nežaliuoja... Todėl žmonės išmoko „surinkti“ augalų kvapus ir ilgai išsaugoti jų nuostabias savybes. Eterinių aliejų pavidalą įgavę kvapai yra koncentruoti, juos patogu naudoti ir, pavyzdžiui, arbatmedžių arba eukaliptų patraukliomis savybėmis gali mėgautis atšiauresnio klimato šalių gyventojai. Eteriniai aliejai – tai aromatai, materializuoti į skysčius.
Moksliškai eterinius aliejus apibūdintume sakydami, kad tai– aliejinguose augaluose besiformuojantys organiniai terpenų, spiritų ir aldehidų, ketonų ir kitų angliavandenilių junginiai, susidedantys iš daugelio komponentų.
Dabar yra gaminami beveik 200 rūšių eteriniai aliejai, kurie, sumaniai naudojami, palankiai veikia žmogaus organizmą ir nepalieka kenksmingų padarinių.
Eterinio aliejaus cheminis sąstatas – labai sudėtingas. Įvairių organinių ir neorganinių medžiagų rūšių, įeinančių į eterinių aliejų sudėtį, skaičius būna nuo 120 iki 500. Todėl iki šiol chemikams dar nepavyko pagaminti eteriniam aliejui identiškos medžiagos. Sintetiniai aliejai neturi ir, be abejo, negali turėti visų, tik eteriniams aliejams būdingų, savybių.
 
Eteriniai aliejai:
·   Tai skaidrūs, bespalviai arba švelnaus atspalvio skysčiai, turintys charakteringą kvapą ir skonį.
·   Jie nėra riebūs, pvz., garuodami kambario temperatūroje, nepalieka ant uždengto popieriaus augaliniams aliejams būdingų riebalų dėmių, gali būti pastebima tik švelnios spalvos dėmelė, jei aliejus buvo su atspalviu.
·   Lengvesni už vandenį ir praktiškai vandenyje netirpsta. Naudojant eterinius aliejus su vandeniu, būtinas emulgatorius (medžiaga, padedanti susidaryti emulsijai – pienas, grietinė, medus, jūros druska).
·   Oksiduojasi veikiami šviesos ir deguonies, todėl būtinos specialios laikymo sąlygos.
·   Turi platų aktyvaus biologinio poveikio spektrą.

    Pagrindiniai aromaterapijos principai
 
1.      Kompleksinis požiūris į žmogų – pagrindinis aromaterapijos principas.
Dabar visi žino, kad kūnas ir psichika yra tampriai susiję. Nėra tokio susirgimo, kuris vienaip ar kitaip nepaliestų dvasinės būsenos. Gydyti sergantį žmogų turi gydytojas, tačiau ir pačiam žmogui dera naudoti papildomas priemones, padedančias švelninti ligos simptomus ir stiprinti organizmą.
2.      Savo organizmo jėgų aktyvinimas.
Aromaterapija veikia ne tik susirgimo priežastį ir jo sukeltus patologinius pakitimus, ji atlieka svarbiausią savo paskirtį – stimuliuoja ir didina organizmo apsaugines funkcijas. Mintis apie tai, kad žmogaus organizmas turi didžiulį potencialą galimybių kovoti su ligomis, skelbė jau Hipokratas.
3.      Individualumas.
Reikia visada žinoti, kad aromatų biologiškai aktyvios medžiagos veikia žmogaus psichiką, uoslę, sielą, todėl svarbu kiekvieno žmogaus būklei gerinti naudoti tik jam patinkančius kvapus. Net pats stipriausias kvapas, jeigu jis bus nemalonus tam asmeniui, nepadės pasiekti gerų rezultatų.
4.      Įvairiapusis veikimas.
Augalų aromatas yra įvairių biologiškai aktyvių medžiagų kompleksas, todėl vienas ir tas pats aromatas gali būti naudojamas įvairiais atvejais, o vienas koks nors negalavimas gali būti veikiamas kelių rūšių eteriniais aliejais. Pavyzdžiui, levandų aliejus veikia ne tik kaip vienas geriausių antiseptikų, jo kvapas nuteikia raminamai, pagerėja nuotaika, dingsta nuovargis, apatija, galvos skausmas.
5.      Dozavimas.
Visada ir visur reikia neužmiršti saiko! Nors asmeniui labai patiktų aromatas, reikėtų prisiminti svarbiausią Hipokrato priesaką: „Nepakenk!“ Aromaterapijos efektyvumui esminę įtaką daro aromato dozė. Šioje srityje nėra šablonų, yra tik schemos. Aromaterapijoje būtina kiekvienam žmogui parinkti individualią aromato kompoziciją ir dozę. Praktinė patirtis liudija, kad mažesnė dozė gali daryti daug didesnį efektą, ypač jei bandoma susidoroti su padidintu emocingumu, trukdančiu dirbti ir gyventi. Visada reikia prisiminti svarbiausią principą: mažos eterinių aliejų dozės aktyvina, o didelės dozės slopina organizmo gyvybinius procesus.  
6.      Aromaterapijos kurso laiko nustatymas.
Procedūrų eigos trukmė ir jų taikymo kursas turėtų būti skirtingas. Kiekvienu atveju tai nustatoma individualiai, atsižvelgiant į aromaterapijos priemonių paveikumą ir norimą rezultatą. Inhaliacijas galima daryti kiekvieną dieną po 1-2 kartus, rekomenduojamas kursas – nuo 7 iki 10 dienų. Aromatines vonias patariama imti 2-3 kartus per savaitę, kol išnyks nepageidaujami pojūčiai, vėliau 1-2 kartus per savaitę, kad būtų įtvirtintas poveikis ir didėtų organizmo atsparumas. Rekomenduojamas masažo kursas 10-12 procedūrų kas antrą ar kas trečią dieną.
7.      Aromaterapijos ir kitų gydymo metodų suderinimas.
Aromaterapija gali būti taikoma viena arba kartu su tokiomis gydymo procedūromis, kaip psichoterapija, refleksoterapija, fizioterapija, masažas ir kt. Ji gali būti sumaniai derinama ir su medikamentiniu gydymu, nes aromaterapija ir tradiciniai gydymo metodai papildo ir stiprina vienas kito veikimą. Pavyzdžiui, vartojant paskirtus antibiotikus kartu su citrinų, levandų, arbatmedžio eteriniais aliejais, baktericidinis gydytojo paskirtų vaistų poveikis gali sustiprėti nuo 4-5 iki 10 kartų.
 
Aromaterapija bus naudinga tik tada, kai procedūra teiks malonumo pojūtį.


Aromaterapijos saugumas. Perspėjimai
 
Naudoti eterinį aliejų galima tik laikantis svarbiausių saugumo reikalavimų.
Atsargumo priemonės būtinos Jums, t.y. kiekvienam, paėmusiam į rankas buteliuką su eteriniu aliejumi!
1.      Netepkite odos ir gleivinių grynu eteriniu aliejumi, išskyrus arbatmedžio ir levandų eterinius aliejus.
2.      Nenaudokite eterinio aliejaus didesnių dozių nei rekomenduojama!
Pradėkite aliejų naudoti minimaliomis dozėmis, nes Jums gal tik tokių reikia. Kiekvieno žmogaus jautrumas eteriniams aliejams – individualus.
3.      Pasitikrinkite, ar nesate alergiškas/a kuriam nors eteriniam aliejui!
Užlašinkite vieną aliejaus lašą ant vidinės alkūnės pusės ir pasekite, ar nesukelia alerginės reakcijos – patinimo, pabrinkimo ar pan. Normali reakcija – lengvas peršėjimas ir švelnus paraudimas. Alergiją kvapui (sloga, čiaudėjimas, ašarojimas) nustatysite, jei dienos bėgyje vis pauostysite eteriniu aliejumi pakvėpintą nosinę.
4.      Pirmosios dvi aromatinių vonių procedūros neturi trukti ilgiau nei 5 min. Garintuvų pirmieji 2 seansai neturėtų būti ilgesni...

Kosmetika Kvepalai Papuošalai © 2024