VIVASAN Snapučių eterinis aliejus 10ml E102

VIVASAN Snapučių eterinis aliejus 10ml E102
VIVASAN Snapučių eterinis aliejus 10ml E102 VIVASAN Snapučių eterinis aliejus 10ml E102
Įmonė: Vivasan
Prekės kodas: VIVASAN Snapučių eterinis aliejus 10ml E102
Ar turime: Out Of Stock
Kaina: 23.75,- €
Be mokesčių: 19.63,- €
Kiekis:     - AR -   Į atmintinę
Pridėti palyginimui

VIVASAN Snapučių eterinis aliejus 10ml E102
PELARGONIJŲ (SNAPUČIŲ) eterinis aliejus
(Pelargonium graveolens)

Pelargonijų (snapučių) gydomosios savybės buvo žinomos dar antikos laikais. Kaip buvo tikima, snapučiai saugodavo nuo nužiūrėjimo ir blogio jėgų. Senovės laikais Prancūzijoje, jaunai moteriai linkint laimingo šeimos gyvenimo, pelargonijos žiedynas būdavo segamas prie krūtinės. Tibeto medicinoje naudojamas nuo akių ligų, tarp jų ir nuo akies ragenos drumsties (leukomos). Rytų šalyse Egipto pelargonijų aliejus labai populiarus, jis dėl labai plataus spektro poveikio žmogaus organizmui turėjo ir dabar turi didelę paklausą.
Pelargonijų (snapučių) eterinis aliejus pasižymi gaiviu, sodriu, šiltu, rožių žiedų kvapą primenančiu aromatu, keliančiu nuotaiką. Aliejaus sudėtyje daug veiksmingų aktyviųjų komponentų, nuo kurių priklauso toks įvairiapusiškas poveikis – tai geraniolas, citronelolas, mentolas, citralis, geraniltiglinatas ir kiti.
Kosmetikos priemonėse esantis pelargonijų aliejus teigiamai veikia sausą, jautrią ir pažeistą odą. Šalina bėrimus, uždegimus ir greitai regeneruoja nudegintą ar apšalusią odą, ji atjaunėja ir tampa glotni. Naudotinas odos infekcijų atvejais, tinka gydantis nuo herpes viruso sukeltų išbėrimų. Veiksmingai padeda esant nudegimams, žaizdoms, lūžiams, nušalimams, dermatozėms, stomatitams. Palankiai veikia balso stygas besigydant jų uždegimą. Atbaido vabzdžius. Vidurinės natos aliejus.
Aliejaus energija: nuteikia švelnumui. Padeda atgauti energiją tiems, kurie ją prarado dėl konkurencijos meilėje. Šalina nepilnavertiškumo kompleksą ir priklausomybę nuo svetimos nuomonės.
Nepatartina naudoti pirmaisiais 5 nėštumo mėnesiais, vaikams iki 6 metų. Nenaudoti kartu su kontraceptinėmis tabletėmis.

Naudojimo būdai:
• Garintuvas: 2 lašai 5 kv. m patalpos ploto.
• Masažas: 5 lašai į 10 ml masažinio aliejaus.
• Karštos inhaliacijos: 1-2 lašai, procedūros trukmė 4-5 minutės.
• Šiltos inhaliacijos: 3-5 lašai, procedūros trukmė 3-5 minutės.
• Refleksinių zonų masažas: sumaišyti eterinį ir bazinį aliejų santykiu 1:1.
• Karšti ir šalti kompresai: 3-5 lašai.
• Kosmetikos priemonių įsodrinimas: 4-5 lašai į 5 g pagrindo.
• Galvos skausmai: pelargonijų eterinio ir bazinio aliejaus 1:3 mišiniu tepti kaktą, smilkinius, sprando sritį, delnus ir kojų padus.
• Ausies uždegimas: bazinio ir snapučių aliejaus 1:2 mišiniu suvilgytą tamponą įkišti į išorinę klausos landą.
• Dantenų aplikacijos: pelargonijų ir augalinio aliejaus 1:4 mišiniu suvilgyti tamponą ir tepti dantenas.
• Herpes viruso pažeistas ir nedideles nudegusios odos vietas tepti grynu pelargonijų aliejumi.

Sudėtis: Egipto pelargonijų (snapučių) 100 % eterinis aliejus.


SNAPUČIŲ eterinis aliejus
(Pelargonium graveolens) 10ml

Snapučių gydomosios savybės buvo žinomos dar antikos laikais. Kaip buvo tikima, snapučiai saugodavo nuo nužiūrėjimo ir blogio jėgų. Senovės laikais Prancūzijoje, jaunai moteriai linkint laimingo šeimos gyvenimo, snapučio žiedynas būdavo segamas prie krūtinės. Tibeto medicinoje naudojamas nuo akių ligų, tarp jų ir nuo akies ragenos drumsties (leukomos). Rytų šalyse Egipto snapučių aliejus labai populiarus, jis dėl labai plataus žmogaus organizmo veikimo spektro turėjo ir dabar turi didelę paklausą. 
 Snapučių eterinis aliejus pasižymi gaiviu, sodriu, šiltu, rožių žiedų kvapą primenančiu aromatu, kuris kelia nuotaiką. Aliejaus sudėtyje labai daug veiksmingų aktyviųjų komponentų, nuo  kurių priklauso toks įvairiapusiškas poveikis: geraniolas, citronelolas, mentolas, citralis, geraniltiglinatas ir kiti. Eterinis snapučio aliejus, veikdamas nervų sistemą, šalina nerimą ir depresiją, gerina nuotaiką, didina darbingumą, pastabumą, padeda sutelkti dėmesį. Snapučių aromatas ramina vaikus – mažina jų kaprizingumą ir agresyvumą.
Esant hormoniniams sutrikimams, reguliuoja hormonų balansą, kas teigiamai veikia klimakso eigą bei priešmenstruacinio sindromo pasireiškimus. Palankiai veikia organizmą ginekologinių susirgimų atvejais. Neleidžia organizme kauptis skysčiams, tinka gydantis nuo migrenos, ramina su menstruacijomis susijusius skausmus, padeda įveikti hipertoninę krizę, patinimus ir apkūnumą. Snapučių aliejus padeda nuo celiulito, nes stimuliuoja limfos nutekėjimą ir šalina toksinus iš organizmo. Be to, jis padeda kovoti su kvėpavimo takų ir kitomis infekcijomis.
 Kosmetikos priemonėse esantis snapučių aliejus teigiamai veikia sausą, jautrią ir pažeistą odą. Puikia šalina bėrimus, uždegimus ir greitai regeneruoja nudegintą ar apšalusią odą, ji atjaunėja ir tampa glotni. Naudotinas odos infekcijų atvejais, tinka gydantis nuo herpes viruso sukeltų išbėrimų. Pasižymiu efektyviu poveikiu, kai sergama varikoziniu venų išsiplėtimu bei hemorojumi: ramina uždegimą, mažina patinimus, skausmo ir traukulių simptomus.
 Malšina artrito, reumato ir kitus neuralginius skausmus. Mažina cukraus kiekį kraujyje, stabdo navikinių ląstelių augimą, šalina galvos smegenų kraujagyslių spazmus, gerindamas jų tonusą, stimuliuoja kepenų ir kasos funkcijas, pasižymi priešgrybeliniu ir antiparazitiniu veikimu. Veiksmingai padeda esant nudegimams, žaizdoms, lūžiams, nušalimams, dermatozėms, stomatitams. Padeda atgauti balsą, prarandamą dėl balso stygų uždegimo. Atbaido vabzdžius. Vidurinės natos aliejus.
Aliejaus energetika: nuteikia švelnumui. Padeda atgauti energiją tiems, kurie ją prarado dėl konkurencijos meilėje. Šalina nevisavertiškumo kompleksą ir priklausomybę nuo svetimos nuomonės.

 Aromaterapija

Kvapai padeda atrasti įkvėpimą, suteikia sveikatos ir vidinės harmonijos.
Kvapų pagalba Jūs išsivaduosite nuo pykčio ir rūpesčių,
išsilaisvinsite nuo įtampos ir skausmų.

Aromaterapija – tai puikus, išmintingas ir moksliškai pagrįstas geros savijautos užtikrinimo metodas. Be abejonės, aromaterapija negali pakeisti klasikinio gydymo su jo farmacijos priemonių gausa. Viskam yra vietos. Todėl, kalbėdami apie efektyvų augalinės kilmės biologiškai aktyvių medžiagų poveikį, turime žinoti, kad jos gali būti naudojamos tik kaip simptomus lengvinanti pagalbinė priemonė, taikoma šalia gydymosi medicinos įstaigoje ir medikamentinių priemonių vartoji Bendroji eterinių aliejų charakteristika
 
Amžių bėgyje žmogus stengėsi pažinti aromato paslaptis, išgauti jį iš kvepiančiųjų augalų ir naudoti savo tikslams.
Kvapus mes užuodžiame nuo vaikystės. Juos jaučiame paprastai ir natūraliai – tam nereikia nei specialaus mokymosi, nei naujų sąvokų. Česnako skiltelė, mėtų arba liepžiedžių arbata, citrinos žievelė, burnos skalavimas šalavijų nuoviru, rožių puokštė – visa tai mes užuodžiame. Aromatai – neatskiriama mūsų gyvenimo dalis.
Nupjautos rožės greitai vysta ir praranda savo savybes, jazminų žiedlapiai vysta ir džiūsta, o mėtos po sniegu nežaliuoja... Todėl žmonės išmoko „surinkti“ augalų kvapus ir ilgai išsaugoti jų nuostabias savybes. Eterinių aliejų pavidalą įgavę kvapai yra koncentruoti, juos patogu naudoti ir, pavyzdžiui, arbatmedžių arba eukaliptų patraukliomis savybėmis gali mėgautis atšiauresnio klimato šalių gyventojai. Eteriniai aliejai – tai aromatai, materializuoti į skysčius.
Moksliškai eterinius aliejus apibūdintume sakydami, kad tai– aliejinguose augaluose besiformuojantys organiniai terpenų, spiritų ir aldehidų, ketonų ir kitų angliavandenilių junginiai, susidedantys iš daugelio komponentų.
Dabar yra gaminami beveik 200 rūšių eteriniai aliejai, kurie, sumaniai naudojami, palankiai veikia žmogaus organizmą ir nepalieka kenksmingų padarinių.
Eterinio aliejaus cheminis sąstatas – labai sudėtingas. Įvairių organinių ir neorganinių medžiagų rūšių, įeinančių į eterinių aliejų sudėtį, skaičius būna nuo 120 iki 500. Todėl iki šiol chemikams dar nepavyko pagaminti eteriniam aliejui identiškos medžiagos. Sintetiniai aliejai neturi ir, be abejo, negali turėti visų, tik eteriniams aliejams būdingų, savybių.
 
Eteriniai aliejai:
·   Tai skaidrūs, bespalviai arba švelnaus atspalvio skysčiai, turintys charakteringą kvapą ir skonį.
·   Jie nėra riebūs, pvz., garuodami kambario temperatūroje, nepalieka ant uždengto popieriaus augaliniams aliejams būdingų riebalų dėmių, gali būti pastebima tik švelnios spalvos dėmelė, jei aliejus buvo su atspalviu.
·   Lengvesni už vandenį ir praktiškai vandenyje netirpsta. Naudojant eterinius aliejus su vandeniu, būtinas emulgatorius (medžiaga, padedanti susidaryti emulsijai – pienas, grietinė, medus, jūros druska).
·   Oksiduojasi veikiami šviesos ir deguonies, todėl būtinos specialios laikymo sąlygos.
·   Turi platų aktyvaus biologinio poveikio spektrą.

    Pagrindiniai aromaterapijos principai
 
1.      Kompleksinis požiūris į žmogų – pagrindinis aromaterapijos principas.
Dabar visi žino, kad kūnas ir psichika yra tampriai susiję. Nėra tokio susirgimo, kuris vienaip ar kitaip nepaliestų dvasinės būsenos. Gydyti sergantį žmogų turi gydytojas, tačiau ir pačiam žmogui dera naudoti papildomas priemones, padedančias švelninti ligos simptomus ir stiprinti organizmą.
2.      Savo organizmo jėgų aktyvinimas.
Aromaterapija veikia ne tik susirgimo priežastį ir jo sukeltus patologinius pakitimus, ji atlieka svarbiausią savo paskirtį – stimuliuoja ir didina organizmo apsaugines funkcijas. Mintis apie tai, kad žmogaus organizmas turi didžiulį potencialą galimybių kovoti su ligomis, skelbė jau Hipokratas.
3.      Individualumas.
Reikia visada žinoti, kad aromatų biologiškai aktyvios medžiagos veikia žmogaus psichiką, uoslę, sielą, todėl svarbu kiekvieno žmogaus būklei gerinti naudoti tik jam patinkančius kvapus. Net pats stipriausias kvapas, jeigu jis bus nemalonus tam asmeniui, nepadės pasiekti gerų rezultatų.
4.      Įvairiapusis veikimas.
Augalų aromatas yra įvairių biologiškai aktyvių medžiagų kompleksas, todėl vienas ir tas pats aromatas gali būti naudojamas įvairiais atvejais, o vienas koks nors negalavimas gali būti veikiamas kelių rūšių eteriniais aliejais. Pavyzdžiui, levandų aliejus veikia ne tik kaip vienas geriausių antiseptikų, jo kvapas nuteikia raminamai, pagerėja nuotaika, dingsta nuovargis, apatija, galvos skausmas.
5.      Dozavimas.
Visada ir visur reikia neužmiršti saiko! Nors asmeniui labai patiktų aromatas, reikėtų prisiminti svarbiausią Hipokrato priesaką: „Nepakenk!“ Aromaterapijos efektyvumui esminę įtaką daro aromato dozė. Šioje srityje nėra šablonų, yra tik schemos. Aromaterapijoje būtina kiekvienam žmogui parinkti individualią aromato kompoziciją ir dozę. Praktinė patirtis liudija, kad mažesnė dozė gali daryti daug didesnį efektą, ypač jei bandoma susidoroti su padidintu emocingumu, trukdančiu dirbti ir gyventi. Visada reikia prisiminti svarbiausią principą: mažos eterinių aliejų dozės aktyvina, o didelės dozės slopina organizmo gyvybinius procesus.  
6.      Aromaterapijos kurso laiko nustatymas.
Procedūrų eigos trukmė ir jų taikymo kursas turėtų būti skirtingas. Kiekvienu atveju tai nustatoma individualiai, atsižvelgiant į aromaterapijos priemonių paveikumą ir norimą rezultatą. Inhaliacijas galima daryti kiekvieną dieną po 1-2 kartus, rekomenduojamas kursas – nuo 7 iki 10 dienų. Aromatines vonias patariama imti 2-3 kartus per savaitę, kol išnyks nepageidaujami pojūčiai, vėliau 1-2 kartus per savaitę, kad būtų įtvirtintas poveikis ir didėtų organizmo atsparumas. Rekomenduojamas masažo kursas 10-12 procedūrų kas antrą ar kas trečią dieną.
7.      Aromaterapijos ir kitų gydymo metodų suderinimas.
Aromaterapija gali būti taikoma viena arba kartu su tokiomis gydymo procedūromis, kaip psichoterapija, refleksoterapija, fizioterapija, masažas ir kt. Ji gali būti sumaniai derinama ir su medikamentiniu gydymu, nes aromaterapija ir tradiciniai gydymo metodai papildo ir stiprina vienas kito veikimą. Pavyzdžiui, vartojant paskirtus antibiotikus kartu su citrinų, levandų, arbatmedžio eteriniais aliejais, baktericidinis gydytojo paskirtų vaistų poveikis gali sustiprėti nuo 4-5 iki 10 kartų.
 
Aromaterapija bus naudinga tik tada, kai procedūra teiks malonumo pojūtį.


Aromaterapijos saugumas. Perspėjimai
 
Naudoti eterinį aliejų galima tik laikantis svarbiausių saugumo reikalavimų.
Atsargumo priemonės būtinos Jums, t.y. kiekvienam, paėmusiam į rankas buteliuką su eteriniu aliejumi!
1.      Netepkite odos ir gleivinių grynu eteriniu aliejumi, išskyrus arbatmedžio ir levandų eterinius aliejus.
2.      Nenaudokite eterinio aliejaus didesnių dozių nei rekomenduojama!
Pradėkite aliejų naudoti minimaliomis dozėmis, nes Jums gal tik tokių reikia. Kiekvieno žmogaus jautrumas eteriniams aliejams – individualus.
3.      Pasitikrinkite, ar nesate alergiškas/a kuriam nors eteriniam aliejui!
Užlašinkite vieną aliejaus lašą ant vidinės alkūnės pusės ir pasekite, ar nesukelia alerginės reakcijos – patinimo, pabrinkimo ar pan. Normali reakcija – lengvas peršėjimas ir švelnus paraudimas. Alergiją kvapui (sloga, čiaudėjimas, ašarojimas) nustatysite, jei dienos bėgyje vis pauostysite eteriniu aliejumi pakvėpintą nosinę.
4.      Pirmosios dvi aromatinių vonių procedūros neturi trukti ilgiau nei 5 min. Garintuvų pirmieji 2 seansai neturėtų būti ilgesni...

Kosmetika Kvepalai Papuošalai © 2023