VIVASAN PIPIRINIŲ MĖTŲ eterinis aliejus 10ml E120

VIVASAN PIPIRINIŲ MĖTŲ eterinis aliejus 10ml E120
VIVASAN PIPIRINIŲ MĖTŲ eterinis aliejus 10ml E120 VIVASAN PIPIRINIŲ MĖTŲ eterinis aliejus 10ml E120
Įmonė: Vivasan
Prekės kodas: VIVASAN PIPIRINIŲ MĖTŲ eterinis aliejus 10ml E120
Ar turime: Sandėlyje
Kaina: 11.00,- €
Be mokesčių: 9.09,- €
Kiekis:     - AR -   Į atmintinę
Pridėti palyginimui

VIVASAN PIPIRINIŲ MĖTŲ eterinis aliejus 10ml E120
PIPIRINIŲ MĖTŲ eterinis aliejus
(Mentha piperita)


Pipirinė mėta, viena iš seniausiai žinomų gydomųjų žolių, buvo labai vertinama senovės Graikijoje ir Romoje. Buvo manoma, kad mėtų kvapas kelia nuotaiką ir gerina mąstymą, todėl anuo metu buvo labai populiarūs mėtų vainikai. Hipokratas teigė, kad mėtos skatina šlapimo išsiskyrimą ir turi stimuliuojamųjų savybių, romiečiai jas vartojo kaip pagalbinę virškinimo skatinimo priemonę. Avicena mėtas rekomenduodavo nuo vidinio kraujavimo, skrandžio ir žarnyno susirgimų, nuo galvos skausmų. Dabar mėtos, jų ekstraktai ir eteriniai aliejai plačiai vartojami mitybos pramonėje ir gydomaisiais tikslais. Švarina orą. Palankiai veikia žmogaus biologinę energiją – gerina artimų žmonių vienas kito supratimą, tinka nervinei įtampai.
Kompanijos VIVASAN pristatomas PIPIRINIŲ MĖTŲ eterinio aliejaus net 50 % sudaro mentolas.

Naudojimo būdai:
• Garintuvas: 5-8 lašai (respiratorinė virusinė infekcija, hipertonija; smegenų kraujotakos gerinimas, dėmesio sutelkimas, darbingumo ir regėjimo gerinimas; oro švarinimas nuo tabako dūmų).
• Aromatinė vonia: 5-7 lašai (persišaldymo ligos, žarnyno spazmai, varikozinis venų išsiplėtimas; viršsvorio mažinimas, celiulito šalinimas);
• Inhaliacijos: 3-4 lašai (persišaldymas, ŪRVI);
• Masažas: 6 lašai į 10 g masažinio aliejaus (neuralgijos, raumenų skausmai, miozitas);
• Kremų, šampūnų ir plaukų balzamų praturtinimas: 4 lašai į 10 g pagrindo.
• Aromato medalionas: 3 lašai (galvos svaigimas, pykinimas, užsupimas važiuojančiame automobilyje, padidintas kraujo spaudimas).
• Dantenų aplikacijos: 5 lašai į 10 g augalinio aliejaus (dantų skausmas, dantenų uždegimas, parodontozės profilaktika);
• Arbatžolių aromatizavimas: užlašinti 3-4 lašus ant 100 g arbatžolių ir jas uždaryti hermetiškame inde. Po 7-8 dienų galima ruošti aromatizuotos arbatos gėrimą.
Dėmesio! Patepus odą grynu aliejumi galima natūrali reakcija – daigstymo ir šaltuko pojūtis, galintis tęstis 2-3 minutes.
Nepatartina naudoti sergant bronchine astma, vartojant homeopatinius preparatus, nėščiosioms ir vaikams iki 6 metų. Nerekomenduojama naudoti, jei padidėjęs jautrumas mėtoms.
Inhaliacijoms nevartoti didelių aliejaus dozių! Laikyti vaikams nepasiekiamoje vietoje! Saugoti akis ir gleivines!
Sudėtis: Pipirinių mėtų 100 % eterinis aliejus.


PIPIRINIŲ MĖTŲ eterinis aliejus
(Mentha piperita) 10ml


Pipirinė mėta, viena iš seniausiai žinomų gydomųjų žolių, buvo labai vertinama senovės Graikijoje ir Romoje. Buvo manoma, kad mėtų kvapas kelia nuotaiką ir gerina mąstymą, todėl anuo metu buvo labai populiarūs mėtų vainikai. Hipokratas teigė, kad mėtos skatina šlapimo išsiskyrimą ir turi stimuliuojamųjų savybių, romiečiai jas vartojo kaip pagalbinę virškinimo skatinimo priemonę. Avicena mėtas rekomenduodavo nuo vidinio kraujavimo, skrandžio ir žarnyno susirgimų, nuo galvos skausmų. Dabar mėtos, jų ekstraktai ir eteriniai aliejai plačiai vartojami mitybos pramonėje ir gydomaisiais tikslais. Net 50% pipirinių mėtų eterinio aliejaus sudaro mentolas. 
Kompanijos VIVASAN pristatomas PIPIRINIŲ MĖTŲ eterinis aliejus turi gaivinamųjų, antiseptinių ir nuskausminamųjų savybių, pasižymi antivirusiniu ir baktericidiniu veikimu. Kaip stiprus antiseptikas vartojamas persišaldžius, susirgus dėl ŪRVI (ūmios respiratorinės virusinės infekcijos), sergant gripu, viršutinių kvėpavimo takų infekciniais susirgimais (sloga, bronchitu) ir kepenų virusiniais susirgimais.
Pipirinių mėtų eterinis aliejus efektyviai padeda susirgus skrandžio ligomis ar sutrikus virškinimui, stiprina virškinamojo trakto liaukų sekreciją, šalina žarnyno spazmus, padeda ištirpinti tulžies pūslės akmenis, švelniai skatina šlapimo išsiskyrimą. Aromatinė vonia su pipirmėčių ekstraktu reguliuoja žarnyno veiklą, mažina su menstruacijomis siejamus skausmus.
Pipirinių mėtų eterinis aliejus padeda gydantis nuo odos uždegimų, spuogų ir kitokių odos bėrimų. Šis aliejus šalina nervinį jaudrumą, atkuria jėgas. Atpalaiduoja galvos kraujagyslių spazmus. Efektyviai padeda nuo galvos svaigimo, malšina galvos skausmus, gerina galvos smegenų ir koronarinę kraujotaką. Švarina orą. Gaivina kvėpavimą. Saugo nuo parodontozės, stomatito ir ėduonies.
Palankiai veikia žmogaus biologinę energiją: gerina artimų žmonių vienas kito supratimą, šalina nervinę įtampą.

 Aromaterapija

Kvapai padeda atrasti įkvėpimą, suteikia sveikatos ir vidinės harmonijos.
Kvapų pagalba Jūs išsivaduosite nuo pykčio ir rūpesčių,
išsilaisvinsite nuo įtampos ir skausmų.

Aromaterapija – tai puikus, išmintingas ir moksliškai pagrįstas geros savijautos užtikrinimo metodas. Be abejonės, aromaterapija negali pakeisti klasikinio gydymo su jo farmacijos priemonių gausa. Viskam yra vietos. Todėl, kalbėdami apie efektyvų augalinės kilmės biologiškai aktyvių medžiagų poveikį, turime žinoti, kad jos gali būti naudojamos tik kaip simptomus lengvinanti pagalbinė priemonė, taikoma šalia gydymosi medicinos įstaigoje ir medikamentinių priemonių vartoji Bendroji eterinių aliejų charakteristika
 
Amžių bėgyje žmogus stengėsi pažinti aromato paslaptis, išgauti jį iš kvepiančiųjų augalų ir naudoti savo tikslams.
Kvapus mes užuodžiame nuo vaikystės. Juos jaučiame paprastai ir natūraliai – tam nereikia nei specialaus mokymosi, nei naujų sąvokų. Česnako skiltelė, mėtų arba liepžiedžių arbata, citrinos žievelė, burnos skalavimas šalavijų nuoviru, rožių puokštė – visa tai mes užuodžiame. Aromatai – neatskiriama mūsų gyvenimo dalis.
Nupjautos rožės greitai vysta ir praranda savo savybes, jazminų žiedlapiai vysta ir džiūsta, o mėtos po sniegu nežaliuoja... Todėl žmonės išmoko „surinkti“ augalų kvapus ir ilgai išsaugoti jų nuostabias savybes. Eterinių aliejų pavidalą įgavę kvapai yra koncentruoti, juos patogu naudoti ir, pavyzdžiui, arbatmedžių arba eukaliptų patraukliomis savybėmis gali mėgautis atšiauresnio klimato šalių gyventojai. Eteriniai aliejai – tai aromatai, materializuoti į skysčius.
Moksliškai eterinius aliejus apibūdintume sakydami, kad tai– aliejinguose augaluose besiformuojantys organiniai terpenų, spiritų ir aldehidų, ketonų ir kitų angliavandenilių junginiai, susidedantys iš daugelio komponentų.
Dabar yra gaminami beveik 200 rūšių eteriniai aliejai, kurie, sumaniai naudojami, palankiai veikia žmogaus organizmą ir nepalieka kenksmingų padarinių.
Eterinio aliejaus cheminis sąstatas – labai sudėtingas. Įvairių organinių ir neorganinių medžiagų rūšių, įeinančių į eterinių aliejų sudėtį, skaičius būna nuo 120 iki 500. Todėl iki šiol chemikams dar nepavyko pagaminti eteriniam aliejui identiškos medžiagos. Sintetiniai aliejai neturi ir, be abejo, negali turėti visų, tik eteriniams aliejams būdingų, savybių.
 
Eteriniai aliejai:
·   Tai skaidrūs, bespalviai arba švelnaus atspalvio skysčiai, turintys charakteringą kvapą ir skonį.
·   Jie nėra riebūs, pvz., garuodami kambario temperatūroje, nepalieka ant uždengto popieriaus augaliniams aliejams būdingų riebalų dėmių, gali būti pastebima tik švelnios spalvos dėmelė, jei aliejus buvo su atspalviu.
·   Lengvesni už vandenį ir praktiškai vandenyje netirpsta. Naudojant eterinius aliejus su vandeniu, būtinas emulgatorius (medžiaga, padedanti susidaryti emulsijai – pienas, grietinė, medus, jūros druska).
·   Oksiduojasi veikiami šviesos ir deguonies, todėl būtinos specialios laikymo sąlygos.
·   Turi platų aktyvaus biologinio poveikio spektrą.

    Pagrindiniai aromaterapijos principai
 
1.      Kompleksinis požiūris į žmogų – pagrindinis aromaterapijos principas.
Dabar visi žino, kad kūnas ir psichika yra tampriai susiję. Nėra tokio susirgimo, kuris vienaip ar kitaip nepaliestų dvasinės būsenos. Gydyti sergantį žmogų turi gydytojas, tačiau ir pačiam žmogui dera naudoti papildomas priemones, padedančias švelninti ligos simptomus ir stiprinti organizmą.
2.      Savo organizmo jėgų aktyvinimas.
Aromaterapija veikia ne tik susirgimo priežastį ir jo sukeltus patologinius pakitimus, ji atlieka svarbiausią savo paskirtį – stimuliuoja ir didina organizmo apsaugines funkcijas. Mintis apie tai, kad žmogaus organizmas turi didžiulį potencialą galimybių kovoti su ligomis, skelbė jau Hipokratas.
3.      Individualumas.
Reikia visada žinoti, kad aromatų biologiškai aktyvios medžiagos veikia žmogaus psichiką, uoslę, sielą, todėl svarbu kiekvieno žmogaus būklei gerinti naudoti tik jam patinkančius kvapus. Net pats stipriausias kvapas, jeigu jis bus nemalonus tam asmeniui, nepadės pasiekti gerų rezultatų.
4.      Įvairiapusis veikimas.
Augalų aromatas yra įvairių biologiškai aktyvių medžiagų kompleksas, todėl vienas ir tas pats aromatas gali būti naudojamas įvairiais atvejais, o vienas koks nors negalavimas gali būti veikiamas kelių rūšių eteriniais aliejais. Pavyzdžiui, levandų aliejus veikia ne tik kaip vienas geriausių antiseptikų, jo kvapas nuteikia raminamai, pagerėja nuotaika, dingsta nuovargis, apatija, galvos skausmas.
5.      Dozavimas.
Visada ir visur reikia neužmiršti saiko! Nors asmeniui labai patiktų aromatas, reikėtų prisiminti svarbiausią Hipokrato priesaką: „Nepakenk!“ Aromaterapijos efektyvumui esminę įtaką daro aromato dozė. Šioje srityje nėra šablonų, yra tik schemos. Aromaterapijoje būtina kiekvienam žmogui parinkti individualią aromato kompoziciją ir dozę. Praktinė patirtis liudija, kad mažesnė dozė gali daryti daug didesnį efektą, ypač jei bandoma susidoroti su padidintu emocingumu, trukdančiu dirbti ir gyventi. Visada reikia prisiminti svarbiausią principą: mažos eterinių aliejų dozės aktyvina, o didelės dozės slopina organizmo gyvybinius procesus.  
6.      Aromaterapijos kurso laiko nustatymas.
Procedūrų eigos trukmė ir jų taikymo kursas turėtų būti skirtingas. Kiekvienu atveju tai nustatoma individualiai, atsižvelgiant į aromaterapijos priemonių paveikumą ir norimą rezultatą. Inhaliacijas galima daryti kiekvieną dieną po 1-2 kartus, rekomenduojamas kursas – nuo 7 iki 10 dienų. Aromatines vonias patariama imti 2-3 kartus per savaitę, kol išnyks nepageidaujami pojūčiai, vėliau 1-2 kartus per savaitę, kad būtų įtvirtintas poveikis ir didėtų organizmo atsparumas. Rekomenduojamas masažo kursas 10-12 procedūrų kas antrą ar kas trečią dieną.
7.      Aromaterapijos ir kitų gydymo metodų suderinimas.
Aromaterapija gali būti taikoma viena arba kartu su tokiomis gydymo procedūromis, kaip psichoterapija, refleksoterapija, fizioterapija, masažas ir kt. Ji gali būti sumaniai derinama ir su medikamentiniu gydymu, nes aromaterapija ir tradiciniai gydymo metodai papildo ir stiprina vienas kito veikimą. Pavyzdžiui, vartojant paskirtus antibiotikus kartu su citrinų, levandų, arbatmedžio eteriniais aliejais, baktericidinis gydytojo paskirtų vaistų poveikis gali sustiprėti nuo 4-5 iki 10 kartų.
 
Aromaterapija bus naudinga tik tada, kai procedūra teiks malonumo pojūtį.


Aromaterapijos saugumas. Perspėjimai
 
Naudoti eterinį aliejų galima tik laikantis svarbiausių saugumo reikalavimų.
Atsargumo priemonės būtinos Jums, t.y. kiekvienam, paėmusiam į rankas buteliuką su eteriniu aliejumi!
1.      Netepkite odos ir gleivinių grynu eteriniu aliejumi, išskyrus arbatmedžio ir levandų eterinius aliejus.
2.      Nenaudokite eterinio aliejaus didesnių dozių nei rekomenduojama!
Pradėkite aliejų naudoti minimaliomis dozėmis, nes Jums gal tik tokių reikia. Kiekvieno žmogaus jautrumas eteriniams aliejams – individualus.
3.      Pasitikrinkite, ar nesate alergiškas/a kuriam nors eteriniam aliejui!
Užlašinkite vieną aliejaus lašą ant vidinės alkūnės pusės ir pasekite, ar nesukelia alerginės reakcijos – patinimo, pabrinkimo ar pan. Normali reakcija – lengvas peršėjimas ir švelnus paraudimas. Alergiją kvapui (sloga, čiaudėjimas, ašarojimas) nustatysite, jei dienos bėgyje vis pauostysite eteriniu aliejumi pakvėpintą nosinę.
4.      Pirmosios dvi aromatinių vonių procedūros neturi trukti ilgiau nei 5 min. Garintuvų pirmieji 2 seansai neturėtų būti ilgesni...

Kosmetika Kvepalai Papuošalai © 2023